Šampionáty Míny

Okrem bežného hrania sa niektorí ľudia venujú hre Míny aj športové. Sú svetové rebríčky najlepších hráčov hry Míny. Nižšie si môžete pozrieť staré video s predchádzajúcim svetovým rekordom s pokročilou náročnosťou (v súčasnosti je to 26,59 sekundy):

Predtým ako chcete súťažiť a byť zaradení do rebríčka, musíte vedieť niekoľko vecí. Po prvé, nemôžete hrať s ľubovoľnou verziou hry Mín. Napríklad pomocou Microsoft Minesweeper hrať nemôžete, pretože je známe, že obsahuje chyby, ktoré umožňujú hráčom podvádzať. Žiadna z online verzií hry Mín taktiež nie je vhodná na súťažné hranie. Namiesto toho si musíte stiahnuť jeden z nasledujúcich programov (ktoré sú, bohužiaľ, dostupné len pre systém Microsoft Windows): Minesweeper Arbiter, Minesweeper X alebo Viennasweeper. Tieto programy automaticky ukladajú videá z vašej hry. Tieto videá potom môžete odoslať na stránke Authoritative Minesweeper (po registrácii) a stať sa súčasťou rebríčka.

Niekedy sa vám pošťastí a hraciu plochu vyriešite jediným kliknutím. Stáva sa to pomerne často, najmä na náročnosti Začiatočník. Preto boli nastavené limity, ktoré zakazujú výsledky dosiahnuté s príliš ľahkými plochami. Ako tieto limity fungujú? Aby ste im porozumeli, musíte pochopiť, čo je to 3BV.

Čo je to 3BV?

3BV je minimálne číslo kliknutí potrebné pre výhru hry.

3BV vám ukazuje, aká jednoduchá je hracia plocha Mín. Ak je hodnota 3BV 1, môžete hru vyriešiť jedným kliknutím. Aby sa obmedzilo používanie príliš ľahkých hracích plôch, v súčasnosti je najmenšia povolená hodnota 3BV pre náročnosť začiatočník 2, pre náročnosť mierne pokročilý 30 a pre náročnosť pokročilý 100. Viac informácií o 3BV nájdete v článku na stránke Minesweeper Wiki.

Viac informácií o globálnych rebríčkoch nájdete na webovej stránke Pravidlá hodnotenia hry Míny.

Často kladené otázky

V komunite hry Míny sa používa viac štatistík so zložitými názvami. Napriek tomu presahujú rámec tohto jednoduchého úvodu. Môžete si ich pozrieť v tomto videu, v ktorom veľmajster Mín prekonáva svetový rekord s pokročilou náročnosťou, pričom sa všetky štatistiky počítajú v reálnom čase:

Veľa šťastia pri prekonaní tohto rekordu!